Ego Battery Backpack Sprayer BSP 3500 E - EGO
Ego
Code: 063265
Rating 5.0/5 based on reviews of 2 users.
2 review/s
Additional information on the product
Available for pre-order
Fast delivery with value insured
Secure payments
Mastercard
Visa
Paypal
Google Pay
Apple Pay
Klarna
Other information
15 Kg Tank
  • Master garden spraying with the EGO BSP3500E backpack sprayer. The variable flow control knob offers up to 24 bar of pressure for various applications, allowing you to achieve optimal results
  • Battery and charger NOT INCLUDED
TECHNICAL DATA
Voltage: 56 V
Lance Length: 500 mm
Tool Length: 405.6 mm
Tool Width: 302 mm
Tool Height: 600 mm