Wortex Mini Excavator RAPTOR 1200-KP192 W-I
Wortex
Code: 53529736
Additional information on the product
Available for pre-order
Fast delivery with value insured
Secure payments
Mastercard
Visa
Paypal
Google Pay
Apple Pay
Klarna
Other information
40 CM BUCKET INCLUDED
  • Model 1200 with KOOP 192 Euro 5 engine, standard 40 cm bucket, rubber tracks, canopy, arm slew
  • Semi-automatic quick change accessories
TECHNICAL DATA
Engine: Koop
Power: 7.6 Kw / 10.2 Kw / 9.9 Kw
Bucket capacity: 0.022 m3
Maximum discharge height: 1745 mm
Maximum digging depth: 1760 mm
Operating weight: 1200 Kg
Overall dimensions (WxHxD): 2870x930x2285 mm
Track length: 1200 mm
Track width: 180 mm