Wortex Mini Excavator RAPTOR 1200-KBD722 W-I
Wortex
Code: 56696729
Additional information on the product
Available
Fast delivery with value insured
Secure payments
Mastercard
Visa
Paypal
Google Pay
Apple Pay
Klarna
Other information
  • Semi-automatic quick-change accessories
TECHNICAL DATA
Engine: Kubota D722
Power: 16 Kw / 10.2 Kw
Bucket capacity: 0.022 m3
Maximum discharge height: 1745 mm
Maximum digging depth: 1760 mm
Operating weight: 1200 Kg
Overall dimensions (WxHxD): 2870x930x2285 mm
Track length: 1200 mm
Track width: 180 mm